SprzętW tym dziale prezentujemy sprzęt na jakim na codzień latamy. Przeprowadzona wśród naszych pilotów ankieta pokazała, że standardem w Eskadrze są zestawy HOTAS. Tutaj mamy przedstawicieli wszystkich liczących się na rynku producentów - Thrustmastera, Saiteka i Logitecha.

Wśród profesjonalnych joysticków z górnej półki uwagę zwracają dwie pozycje określone jako "inne". Jest to zwykły Logitech Extreme 3D oraz... przepustnica wykonana samodzielnie w domowym warsztacie przez kapitana Flankera.

Wprowadzenie jakiś czas temu na rynek urządzeń TrackIR zrewolucjonizowało sposób latania umożliwiając rozglądanie się w wirtualnym kokpicie za pomocą własnej głowy. Dziś trzy czwarte pilotów 13 WELT korzysta z TrackIRa lub tańszego FreeTracka a ci co zostali przy starym grzybku mają w Eskadrze opinię odmieńców.

Domowy kokpit symulotnika nie kończy się oczywiście tylko na joysticku i czapce z diodami. Wiele osób wzbogaca swoje "miejsca pracy" o kolejne dodatkowe elementy - ramki i wyświetlacze MFD, pedały do orczyka czy imitacje ICP. Są już nawet pierwsze projekty i prace nad wierną repliką kokpitu F-16, chociaż dużo jeszcze brakuje do tego, co osiągnęli nasi forumowi koledzy Vito, EGHI i Intruder.

Poniżej prezentujemy galerię sprzętu znajdującego się na wyposażeniu 13 WELT. Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować naszym Drugim Połówkom za pozwolenie na trzymanie tych gratów w naszych domach.Autor strony: Miszon; Elementy graficze: Zofia Strzelecka; Emblemat eskadry na podstawie emblematu 1 ELT: Banan